Dziewczęca Służba Maryjna

Pozdrawiam Ciebie Pani
nadziejo moich próśb.
Pozdrawiam Cię Królowo,
w swe dłonie weź nasz los
i wspieraj, byśmy zawsze
nieśli miłości ton"

/ z hymnu DSM /

Chcemy zawsze gorliwie kochać i poznawać Matkę Najświętszą, modlić się do Niej
i Ją naśladować i tak jak Ona "służyć" Panu Jezusowi i Kościołowi.

( z formularza ceremonii przyjęcia do DSM )

Nasza parafialna grupa DSM istnieje już od ponad 10 lat.

Jesteśmy razem i jest nas dużo. Aktualnie 25 dziewcząt od III klasy szkoły podstawowej po gimnazjum.

Na czym ta działalność polega?
- to przede wszystkim formacja wewnętrzna w duchu maryjnym. Naszą Patronką i opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna, a my wpatrzone w Jej przykład uczymy się w Bożym świetle postrzegać to, co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych środowych spotkaniach wspólnie pogłębiamy naszą wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki.

Co jeszcze robimy?
- Przyjaźnimy się, uczymy współpracy w grupie, staramy się pomagać tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze naszego życia - w domu, w szkole, w parafii, uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych, a przede wszystkim staramy się apostołować własnym przykładem i rozwijać w sobie i innych głębokie nabożeństwo do Matki Najświętszej.
- Uczestniczymy we wszystkich uroczystościach Maryjnych.

Jak włączyć się do DSM ?
Nic prostszego! Wystarczy tylko chcieć - chcieć coś z siebie dać.

- Komu?

- Matce Najświętszej,
grupie i innym ludziom.

Zgłosić swoją gotowość i przejść okres kandydatury.

A co potem ?
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ( 8.XII ), która jest naszym patronalnym świętem, kandydatki otrzymują błękitny strój, cudowny medalik i składają przyrzeczenie, w którym zobowiązują się wiernie wypełniać zadania Służby Maryjnej.
Przechodząc etapy formacji w naszej grupie dziewczęta otrzymują specjalne stopnie: Dziecka Maryi, Bielanki, Choralistki, Przyjaciółki Misji. Każda z dziewcząt należących do naszej grupy DSM ma swoje przywileje, ale również i obowiązki, zadania. Tym co wyróżnia nas spośród dziewcząt naszej parafii to to, że stoimy blisko ołtarza, systematycznie przystępujemy do spowiedzi i Komunii św., znajdujemy się na czele procesji, bierzemy czynny udział w liturgii mszy św. i gromadzimy w sercach owoce duchowe naszej formacji.

Nasze obowiązki to:

1. Wiernie wypełniać "5 zadań":
* Będę ochotnie wypełniać polecenia rodziców i wychowawców
* Będę starać się, aby w mej grupie zawsze panowała zgoda i miłość
* Będę nieść radość, zwłaszcza tam, gdzie są ludzie samotni, cierpiący, smutni,
* będę łączyć się z cierpieniami Pana Jezusa oraz boleścią Jego Matki i ofiarnie wybierać to, co trudne
* Będę umacniać swą przyjaźń z Jezusem przez dobre uczynki i unikanie okazji do grzechu.

2. Przychodzić na każde spotkanie grupy.
3.Codziennie przy rannym pacierzu odmawiać modlitwy ofiarowania.

Oto nasz codzienny akt ofiarowania. Pomódl się razem z nami:

O Pani moja, o Matko moja, cała się Tobie oddaję. Ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, uszy i usta moje i całą siebie. Gdy przeto Twoją jestem o Dobra Matko, broń mnie i strzeż jako Dziecka i własności Twojej. Amen.

czwartek,
16 sierpnia 2018