Wyszukiwanie

 

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba.
Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

 

3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

 

4. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         w środę - św. Dominik, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

·         w czwartek – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

·         w piątek – św. Wawrzyniec, rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

·         w sobotę – św. Klara, Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

 

6. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary.  Bóg zapłać. Na razie jest przerwa w pracach. Tak jak wspominałem będziemy tyle robić na ile będziemy mieć środki.

 

7. Swedecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła. 


8. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę kolejne rodziny.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z dodatkiem z naszej diecezji.

 

10. XXVII Pielgrzymka Piesza Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie w intencji trzeźwości wyruszy w środę 15 sierpnia o godz. 13.00 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. W programie pielgrzymki na trasie: Droga Krzyżowa, konferencja, którą wygłosi
Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, modlitwa, świadectwa, śpiew oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną ofiarować modlitwę i trud w intencji trzeźwości oraz za ludzi uwikłanych w różne nałogi w swojej rodzinie i w całym narodzie, serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

 

11.W dniu 10 sierpnia (t.j. w piątek) o godz. 19.00 w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy odbędzie się spotkanie organizacyjne Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej grupy nr 11. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych „Rekolekcjach w Drodze”. Podczas tego spotkania będzie można także zapisać się jeszcze na pielgrzymkę.

 

12. Jest możliwość wyjazdu w dniu 18 sieprnia do Zabawy do bł. Karoliny na Drogę Krzyżową. Chętni proszeni są o zapisywanie się do dnia 10 sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

2. W najbliższy wtorek przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci biskupa Karola Pękali – założyciela i wieloletniego dyrektora Akcji Katolickiej, a następnie Caritas w naszej diecezji. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Rozpocznie się o godz. 18.30 i będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Jego pamięci będą poświęcone także uroczystości w rodzinnej parafii Księdza Biskupa w Grybowie, które rozpoczną się w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej wykładem na temat jego życia i dzieła o godz. 17.30. Po nim nastąpi Msza św. a następnie promocja książki poświęconej biskupowi Pękali. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach i do modlitwy o spokój duszy biskupa Karola Pękali.

 

3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Szczególnie wieńce żniwne przynosimy na Sumę. Składka ze Święta Wniebowzięcia N.M.P. przeznaczona będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą”
– i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 

5. W czwartek z racji 16 dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relikwi św. Jana Pawła II. Również w czwartek 20 pielgrzymka Służb Mundurowych naszego powiatu do Przeczycy.
O godz. 18.00 uroczysta Msza św. Serdecznie zapraszamy służby ich rodziny a także wszystkich chętnych.

 

6. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakram. W piątek  wyrusza 36 Piesza Pielgrzymka Diecezji Tarnowskiej na Jasną Górę. Starajmy się towarzyszyć pielgrzymom naszą modlitwą. Codziennie relacje z Pielgrzymki przekazuje radio RDN Małopolska.

 

7. W sobotę z racji 18 dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relikwi bł. Karoliny Kózkówny.

 

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         we wtorek – św. Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

·         w piątek – św. Jacek, jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

6. Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

 

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu. 


8. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę kolejne rodziny.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z dodatkiem z naszej diecezji.

 

12. Nie będzie wspólnego wyjazdu w dniu 18 sieprnia do Zabawy. Zgłósiły się tylko 3 osoby.

 

13. Wójt Gminy Żyraków, Sołectwo Nagoszyn oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie zapraszają wszystkich mieszkańców na „Dożynki Gminne”, które odbędą się w niedzielę
19 sierpnia 2018 r. w Nagoszynie. Program imprezy dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji, jak również na plakatach informacyjnych.

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
16 sierpnia 2018

(228. dzień roku)

Święta

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
159250