1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie będą celebrowane: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30, zapraszam na nie - dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

3. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.

4. W piątek o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność wszystkich członków obowiązkowa.

5. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         w czwartek – św. Łucja, dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,

·         w piątek – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

6. Od dziś młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać pierniczki przy kościele.

7. Można także nabywać świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych
do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na klęczniku w kaplicy znajduje się księga, w której można wpisać podjęcie Adopcji.

9. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary do puszek przy Kościele, jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

10. Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

11. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu wyznaczonym rodzinom.

12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę kolejne.

13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Zaś za tydzień w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – płyta CD z najpiękniejszymi Kolędami.

14. Ks. Bp Ordynariusz serdecznie zaprasza Wójtów, Przewodniczących Rad i Radnych na Dzień Skupienia dla Samorządowców. Dzień Skupienia będzie miał miejsce 15 grudnia w Dębicy – Parafia Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie o godz. 9.30.

15. Sołtys wsi Wola Żyrakowska zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 16 grudnia 2018 r. o godz. 14.00 w Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej. Tematem zebrania będzie sprawozdanie z działalności Sołtysa i informacja na temat inwestycji w 2019 roku. W przypadku braku frekwencji, zebranie odbędzie się w tym samym dniu, w tym samym lokalu o godz. 14.15.

16. 15. Sołtys wsi Żyraków zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Żyrakowie. Tematem zebrania będzie informacja Wójta Gminy na temat realizacji bieżących zadań oraz założenmia budżetowe na 2019 r. W przypadku braku frekwencji, zebranie odbędzie się w tym samym dniu, w tym samym lokalu o godz. 18.15.

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach. Rozpoczynamy Nowennę do dzieciątka Jezus.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30, zapraszam na nie - dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta przedświąteczna w naszym kościele jutro od godz. 8.0010.00 i po południu od 14.00 – 16.00 i 16.30 - 18.00.

5. Z racji spowiedzi w poniedziałek Msza św. roratnia będzie wyjątkowo o godz. 18.00.

6. Spotkanie Kolędników Misyjnych i opiekunów w środę – po Mszy św. i Nowennie. Bardzo prosimy o przybycie wszystkich w celu ustalenia Kolędy Misyjnej.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej z racji 3 piątku godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. ………………………… Bóg zapłać!

9. Jak co roku młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w tym tyg. odwiedzi chorych z życzeniami.

10. Młodzież z KSM-u rozprowadza przy Kościele pierniczki, z których dochód przeznaczony jest na pomoc Justynie Drąg, KSM-owiczce z Łęgu Tarnowskiego, w leczeniu nowotworowym

11. Można także nabywać świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

12. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w minionym tygodniu.

13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i ubieranie choinek i szopki proszę kolejne rodziny.

14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – płyta CD z najpiękniejszymi Kolędami. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”  dla dzieci.

poniedziałek,
17 grudnia 2018