1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przy Kościele zbiórka do puszek.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. We wtorek z racji 16-tego kolejnego miesiąca i 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II po Mszy św.  modlitwa, montaż słowno-muzyczny i  możliwość ucałowania relikwi.

6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

7. W czwartek z racji 18-tego dnia miesiąca możliwość ucałowania relikwi bł. Karoliny Kózkówny.

8. Również w czwartek o godz. 18.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

9. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. i Różańcu Adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

11. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 15.30.

12. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Trzeba, więc uporządkować groby i ich otoczenie. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza odnosić wszystkie nieczystości do kontenera na śmieci. Pośród tych starań nie zapomnijmy także, że jedynie skuteczną i potrzebną dla zmarłych pomocą jest Msza św., modlitwa, Komunia Św., zyskiwanie odpustów. Tradycyjnie można już składać na Wypominki. W Kościele na stoliku za ławkami można pobrać przygotowane kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy dusze zmarłych, za którymi będziemy się modlić w miesiącu listopadzie od 2 do 10 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 16.00.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         w poniedziałek – św. Teresa od Jezusa, hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

·         we wtorek – św. Jadwiga Śląska, niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

·         w środę – św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

·         w czwartek - św. Łukasz, uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

·         w sobotę – św. Jan Kanty, polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

13. Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

14. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu.

15. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę kolejne rodziny.

16. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Jest Gość Niedzielny, jest też Niedziela.

może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dziś dzień wyborów samorządowych. Serdecznie zachęcam wszystkich uprawnionych
do wzięcia udziału w nich.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji
i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Dziś również taca przeznaczona jest na misje.

4. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o 15.30.

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

6. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Informujemy,
iż można składać na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·         w poniedziałek – św. Jan Paweł II, Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

8. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące rodziny: ………………

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Róg Krzysztof, Socha Rita, Mazur Bolesław, Kalita Franciszek, Kalita Przemysław.

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek – proszę następujące rodziny: Płodzień Bogusław, Grzyb Sławomir, Labak Zbigniew, Rokita Jerzy, Szuba Ryszard.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

23 października 2018

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa