Wyszukiwanie

 

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

 

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 

 

3. Dzisiaj w ramach akcji „Dębickie Pola Nadziei” wolontariusze po każdej Mszy św. będą rozprowadzać żonkile. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą dla ludzi chorych onkologicznie przebywających w hospicjach. Za każdą ofiarę z serca składamy w imieniu chorych. Bóg zapłać!

 

 

 

4. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

 

 

 

5. We wtorek o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi w Dębicy, młodzież naszej parafii przyjmie z rąk Ks. Bpa Sakrament Bierzmowania. Zbiórka pod Kościołem w Dębicy o 17.30

 

 

 

6. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty.

 

 

 

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·         w poniedziałerk – św. Wojciech, biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

 

·         w środę – św. Marek, pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

 

 

 

 

 

8. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym rodzinom: Buczyńska Wiesława, Głowacki Ryszard i Maria, Kudroń Zdzisław i Kazimiera, Kamiński Marian i Anna, Kędra Władysława, Koza Stanisław i Zofia, Kramarz Andrzej i Aneta, Kaczor Marcin i Iwona, Kujawski Zbigniew i Jolanta, Lada Wiesław, Pasiński Roman i Helena, Rokita Jerzy i Karolina, Rodzoń Dariusz i Urszula, Sak Kazimiera, Szymona Łukasz i Grażyna, Wójcik Józef i Anna, Wodzień Robert i Lucyna, Wiercioch Piotr i Agata, Wójtowicz Piotr i Kinga, Zakulec Józef i Teresa, Zaucha Ewaryst.   Bóg zapłać!

 

 

 

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Ruciak Szymon, Wielgos Marcin, Zawojowski Adam, Zawojowski Dariusz, Zawojowski Jakub.

 

 

 

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Feląg Stanisław, Szuba Krystyna, Misa Paweł, Sikora Magdalena, Różański Ryszard. 

 

 

 

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

 

 

12. Spotkania formacyjne:

 

* lektorów w środę o godz. 17.00

 

* katecheza dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIa i VIb w środę po Mszy św. i nowennie

 

* KSM-u w piątek po Mszy św. wieczornej

 

* Scholi w sobotę o godz. 10.30

 

 

 

13. Jest organizowany wyjazd młodzieży na Lednicę w dniach 1-3 czerwieca b.r. Chętni mogą zapisywać się u Prezeski KSM-u Magdy Wrona lub u Ks. Wikariusza.

 

 

 

14. Wczoraj odszedł do Pana śp. Jan Kalita. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ….. Pogrzeb śp. Jana będzie we wtorek o godz. 15.00

 

 

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

 

2. Dziś na zakończenie tygodnia Miłosierdzia zbiórka do Puszek na cele charytatywne.

 

3. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę
o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

 

4. W poniedziałek z racji 16-tego dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relikwi św. Jana Pawła II po Mszy sw. porannej i wieczornej

 

5. W środę z racji 18-dnia miesiąca modlitwa i możliwość ucałowania relikwi bł. Karoliny Kózkówny.

 

6. W czwartek przypada 13 rocznica wyboru papieża emeryta Benedykta XVI.

 

7. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

8. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym rodzinom …………….. Bóg zapłać!

 

9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Zaucha Wiesław, Drobot Maria, Tylec Eugeniusz, Drąg Janusz, Drąg Kazimierz.

 

10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Drąg Sławomir, Nowak Emil, Chwiej Stanisław, Kaczor Franciszek, Kaczor Marcin. 

 

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej.

 

12. Spotkania formacyjne:

* kandydatów na ministrantów w środę o godz. 17.00

* katecheza dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VII i II Gimnazjum w środę po Mszy św.

* KSM-u w piątek po Mszy św.

* Scholi w sobotę o godz. 11.30

 

13. Triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w piątek, niedzielę i poniedziałek.
W piątek możliwość spowiedzi dla kandydatów, rodziców i świadków od godz. 17.00, następnie Msza św. W niedzielę Msza św. wraz z rodzicami i świadkami o godz. 16.00 zaś w poniedziałek Msza św. i próba wraz ze świadkami w Dębicy, parafia św. Jadwigi o godz. 18.00

 

14. DZIECI I MŁODZIEŻ WOBEC MEDIÓW to temat sesji poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 23 kwietnia 2018 r. –  w poniedziałek o godz. 16.00. Przedstawione zostaną następujące zagadnienia: Media - Szanse, zagrożenia, alternatywy; Pokolenie pochylonych głów: smartfony i tablety; Fenomen Pokemona przykładem ekspansywnego marketingu; Zagrożenia duchowe w mediach. Prelekcje wygłosi mgr Małgorzata Więczkowska, pedagog, medioznawca.

Zapraszamy rodziców, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych
i zatroskanych o dobro dzieci i młodzieży.”

 

15. KSM z naszej parafii serdecznie dziękuje wszystkim za udział w Akcji muffiny dla Justyny. Zebrana kwota w wysokości 1950 zł. została przesłana na konto fundacji. Bóg zapłać.

 

16. W przyszła niedzielę wolontariusze będą kwestować przy kościele na rzecz Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II w ramach XI Dębickich Pól nadziei.

 

17. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Maria Żabicka z parafii św. Krzyża w Dębicy. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ……Za śp. Marię Żabicką będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
22 kwietnia 2018

(112. dzień roku)

Święta

Niedziela, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Czwarta Niedziela Wielkanocna

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
150792