1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

4. W tym tygodniu patronują nam:

• w środę – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • w czwartek – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • w piątek – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły następujące osoby: …………...

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Ciurkot Franciszek, Kopera Andrzej, Koziara Maria, Knych Stanisław, Koziara Zofia.

7. Do sprzątania w sobotę i następny poniedziałek prosimy następujące rodziny: Słąba Weronika, Maślak Mirosław, Kurcz Tomasz, Szalwa Janusz, Bonarek Marian.

8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela oraz Rycerz Niepokalanej.
W NAJNOWSZYM "MAŁYM GOŚCIU":  bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD

9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

10. Wizyta Duszpasterska:

Poniedziałek  - 22.I

15.00 – od P. Tylec Eugeniusz -  P. Zaucha Wiesław

Wtorek  - 23.I

15.00 – od P. Dziurgot Władysław  -  P. Sroka Stanisław

Środa 24.I

14.00 – od P. Smoła Marian  - P.  Bieniasz Maria

Czwartek 25.I

15.00 od P. Marcisz Rafał  -  do P. Dul Roman i Kędra Władysława

Piątek  - 26.I

15.00 - od P. Orkisz Bogusława – P. Sikora Grzegorz

Sobota - 27.I

8.00 od P. Furgał Dariusz – P. Zieliński Tadeusz

Niedziela- 28.I

14.00 – od  Dom Nauczyciela -  Ośrodek Zdrowia

Poniedziałek - 29.I

8.00 – od P.  Koziara Jadwiga -  P. Poproch Janina

15.00 – od P. Światowiec Wiesław – P. Wójcik Marek

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boży, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. We wtorek z racji 16 dnia miesiąca modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła i ucałowanie relikwii.

4. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

5. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. W czwartek z racji 18 dnia miesiąca modlitwa za wstawiennictwem bł. Karoliny i ucałowanie relikwii.

7. W piątek po Mszy św. godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W Liturgii tego tyg. będziemy przeżywać:

Wtorek - wspom. Św. Antoniego Opata

Piątek – wspom. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

9. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne, które przeznaczymy na ogrzewanie i ubezpieczenie Kościoła.

10. Dziękujemy sprzątającym kościół w ubiegłym tyg.: Parys Ryszard, Parys Damian, Sujdak Jan, Piękoś Monika.

11. Do sprzątania w sobotę i następny poniedziałek prosimy rodziny: Artwik Sławomir, Zając Edward, Haracz Damian, Ciurkot Michał, Dudek Krystyna

12. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela oraz Rycerz Niepokalanej.

13. Wizyta Duszpasterska:

Wtorek  - 9.I

15.00 – od P. Kawa Rafał, Sadowski Maciej, Pruszkowski Roman i P. Szerszeń Marek –

Serafin Stanisław

Środa 10.I